Warcino Sesja

Warcino

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-12-08 21:53:23

Wladys

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 32
Punktów :   

Zasady pisania w sesji

Zasady pisowni w sesjach:


- Jeżeli opisujemy czynność wstawiamy to pomiędzy "gwiazdki" **.
np.
*Otwieram piwo po czym przykładam je do ust i wypijam piwo do samego dna*


- Jeżeli nasza postać coś mówi przed jej wypowiedzeniem dodajemy myślnik.
np.
-Idę stąd z tobą się nie da po ludzku gadać, po prostu nie pasujemy do siebie.


- Jeżeli opisujemy własne myśli wstawiamy je w cudzysłowie "" i możemy także dodać kursywę czyli. [.i]"myśl[/i] (bez kropki przed i)

np.
bez kursywy "Ale ta kraina jest piękna, ale widzę że ci ludzie patrzą się na mnie, lepiej przygotuje łuk."
z kursywą "Ale ta kraina jest piękna, ale widzę że ci ludzie patrzą się na mnie, lepiej przygotuje łuk."


Podstawowe pojęcia odnośnie Role Play:

OOC (Out of Character) - wszystko co się dzieje poza grą, czyli np. dostałeś jedynke w szkole, czy np. wiesz z tego że przeczytałeś kogoś rozmowę w sesji że jest on transwestytą, ale twojej postaci tam nie ma, to to też będzie OOC.
IC (In Character) - wszystko co jest związane z twoją postacią, czyli np. jej rozmowy czyny myśli i wszystko co się wokoło niej dzieje.
PG (PowerGaming) - oznacza to zmuszanie innego gracza/npc do wykonania jakiejś czynności, np. *łapie strażnika za rękę i łamie mu ją w pól, po czym wsadzam mu ją w oko*
MG (MetaGaming) - tzw. wszech wiedza gracza, jest to wykorzystywanie informacji OOC do gry czyli do IC. Np. odczytałeś na forum że kogoś postać zna takie i takie czary, a nie powiedziała ci to sama, jeżeli użyjesz tego w rozmowie IC np. w taki sposób "-Hej jak tam twoje leczenie, słyszałem że potrafisz to używać." to popełnisz MG co będzie karane.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.graninja.pun.pl www.promienisci.pun.pl www.czasnasesje.pun.pl www.thehellmod.pun.pl www.polito.pun.pl